"Az univerzum történetekből épül, nem atomokból" Muriel Rukeyser
A történetek tartják egyben az emberiséget. Már évezredekkel ezelőtt is, a bölcsektől (sámánoktól, varázslóktól… stb) hallott történetekből születtek ősi legendák, vallások alapjait fektették le. A történelem során minden kultúra elmesélte a maga történetét, melyeket ma mítoszokként ismerünk. Egész életünket át- és átszövik a különféle történetek, melyek a bölcsőtől a sírig kísérnek utunkon. Gyermekkorunkban mesének hívtuk őket, majd kalandregényeknek, a modern korban filmek, filmsorozatok lettek, de elmondható, hogy mindig ott voltak és vannak a hétköznapokban, hiszen „a történelem történetek mesélése”.
A jó történeteket pedig akár hétköznapi vagy különleges hősök mozgatják, mind hatással vannak az életünkre. Köztünk élnek, képmásuk a ruháinkat, tárgyainkat díszítik, mondataikat fejből tudva idézzük. A történetek megelevenednek mesehőseikben, karaktereikben, ikonikus tárgyaikban, jelképeikben, logójukban. A közös terekben testvériségeket hoznak létre, vígaszt nyújtanak, erőt adnak, történeteink jelképei, hősei ezáltal mindennapjaink legandájává válnak.
A kis herceg Antoine de Saint-Exupéry legismertebb regénye, amely 1943-ban jelent meg. A könyv az emberi társadalom karikatúrája, ugyanakkor több ma is aktuális igazságra hívja fel a figyelmünket egy "gyermek szemén át". A könyv minden mozzanatában tanít, ahogy a tiszta lelkű, kíváncsi kisfiú találkozásain végigvezet. Az egyik, talán legbölcsebb tanítója a róka, aki a maga módján mutat rá a legfontosabb dolgokban életben.